Кучешки костим за Ноќта на вештерките: 4 лесни идеи што треба да се применат во пракса

 Кучешки костим за Ноќта на вештерките: 4 лесни идеи што треба да се применат во пракса

Tracy Wilkins

Костимираното куче изгледа слатко и привлекува внимание каде и да оди. Ноќта на вештерките, познатиот Ноќ на вештерките, е традиција во многу земји во светот и е познат по необичните и креативни костими! Ако сакате да го облекувате вашето куче на комеморативни датуми, како Божиќ или карневал, не можете да ја пропуштите можноста да направите навистина кул костим за Ноќта на вештерките за куче. Видете некои од идеите што ги разделивме!

1) Куче костимиран како дух

Кучешки костим кој е многу лесен за репродукција и кој е соодветен за Ноќта на вештерките е костим за духови. Се што треба да направите е да ставите бела крпа со отвори за очите, муцката и устата за животните да се лулаат. Резултатот е пената! Ова е добра опција за помирни кучиња на кои не им пречи да користат додатоци. Важно е ткаенината да не го спречува животното да дише и да има соодветна должина за животното да не се сопнува.

2) Костим за кучиња: Вампирот е класика за Ноќта на вештерките

Ништо подобро од тоа да уживате во самата анатомија на кучињата за да направите добар костим. Кучешките заби (односно позашилените што се на страна) се „природен“ додаток за вампирската носија. За да го завршите производството, само ставете црна вампирска наметка на животното со повпечатлива јака. И тоа е тоа: се раѓа крзнениот и меки вампир. Можете да го произведувате капакот дома соцрна ткаенина и странични рачки за шиење за да се прикачат на животното.

3) Куче костимирани како ѓавол е комбинација на симпатична

Костимот за Ноќта на вештерките за кучиња со тема ѓавол е идеален за оние повеќе вознемирени миленичиња кои сакаат да прават хаос низ куќата. Фантазијата одговара како ракавица за кученца со таа личност. Супер лесно се склопува! Ви треба само малиот ѓаволски лак кој е супер лесно да се најде. Но, не заборавајте да бидете сигурни дека додатокот не предизвикува непријатност на вашето домашно милениче. За да го подобрите костимот, можете да креирате црвена наметка, правејќи го изгледот уште поцелосен.

5) Ноќта на вештерките костим за кучиња: зомби е многу слатко!

Костимот за куче зомби е лицето на Ноќта на вештерките! Од сите опции, оваа е најлесно да се репродуцира дома. Ќе ви требаат само две работи: завој за завои и црвен кармин по желба! Сè што треба да направите е да го завиткате кучето со завои и да нанесете многу кармин што симулира крв. Внимавајте луѓето да не помислат дека вашето куче доживеало несреќа, видете?

Костимот за куче-дух е лицето на Ноќта на вештерките и најлесно се произведува Костимот за вампири за кучиња е класичен! Малиот ѓавол е идеален костим за кучиња за оние повозбудени кучиња Добра опција е и облекувањето на кучето како зомби!

Исто така види: „Сакам да посвојам куче“: дознајте каде да барате и како да прилагодите напуштено куче во вашиот дом (и живот!)

Костимот за Ноќта на вештерките:кучето може да користи додатоци за да се расположи

Ако вашето куче не сака многу облека и му е непријатно, користете и злоупотребувајте додатоци. Бандани, машнички и вратоврски се одлични опции за животното да изгледа како Ноќта на вештерките. Покрај тоа, постојат неколку готови костими кои можат да се најдат во петшоповите и на интернет, како што се куклата Чаки и кловнот Пенивајс.

Кучешки костим: благосостојбата на миленикот мора да биде на прво место

Удобноста на вашето куче мора да биде на прво место кога дизајнирате и избирате костим за Ноќта на вештерките. Побарајте додатоци кои не го отежнуваат движењето или не предизвикуваат непријатност на животното. Ако забележите дека вашето куче се обидува да го соблече костимот со шепата или се трие на мебелот, веднаш извадете ги реквизитите од вашето домашно милениче! Животните може да се повредат при овие обиди, па затоа е важно да се почитува тој простор. Совет е малку по малку да го навикнете миленичето на додатоците и да ги поврзете со награди, како што се прошетка или грицки.

Исто така види: Кучешка шепа: анатомија, грижа и куриозитети... знаете сè за овој дел од телото на вашиот пријател

Tracy Wilkins

Џереми Круз е страстен љубител на животни и посветен родител на домашни миленици. Со искуство во ветеринарната медицина, Џереми поминал години работејќи заедно со ветеринарите, стекнувајќи непроценливо знаење и искуство во грижата за кучиња и мачки. Неговата искрена љубов кон животните и посветеноста на нивната благосостојба го наведоа да го создаде блогот Сè што треба да знаете за кучињата и мачките, каде што споделува стручни совети од ветеринари, сопственици и почитувани експерти во областа, вклучувајќи ја и Трејси Вилкинс. Со комбинирање на неговата експертиза во ветеринарната медицина со увиди од други почитувани професионалци, Џереми има за цел да обезбеди сеопфатен ресурс за сопствениците на домашни миленици, помагајќи им да ги разберат и да ги решат потребите на нивните сакани миленичиња. Без разлика дали се работи за совети за обука, здравствени совети или едноставно ширење на свеста за благосостојбата на животните, блогот на Џереми стана извор за љубителите на домашни миленици кои бараат сигурни и сочувствителни информации. Преку неговото пишување, Џереми се надева дека ќе ги инспирира другите да станат поодговорни сопственици на домашни миленици и да создадат свет каде што сите животни ќе ја добијат љубовта, грижата и почитта што ја заслужуваат.