100 идеи за име на куче Лабрадор

 100 идеи за име на куче Лабрадор

Tracy Wilkins

Постојат различни имиња за кучињата Лабрадор, што го прави изборот предизвик. На крајот на краиштата, името ќе го придружува крзнениот до крајот на животот. Затоа е добро да размислите многу внимателно. Оваа голема раса е позната по своето љубовно однесување и лесно однесување, секогаш подготвена за игра. И тоа беше едноставното ракување што ја направи расата супер популарна. Поради оваа причина, постојат имиња за лабрадор ретривери од сите видови. Некои се многу чести во расата - други не толку многу.

Ако сакате да ги знаете најпопуларните прекари или сакате да се обложувате на друго име, Patas da Casa ви дава навистина кул идеи, па дури и посочува некои совети за именување на вашето куче, вашиот Лабрадор. Покрај тоа, сè уште знаете малку повеќе за ова куче.

Имиња на кучиња од лабрадор: успешни ликови!

Куче и филм се совршена комбинација. Љубителите на филмот не негираат дека гледаат дело покрај кучето. Уште повеќе кога филмот има крзнено во актерската екипа! Има неколку успеси со кучиња кои глумат во приказната или формираат убаво партнерство со главниот лик. Не се сите лабрадори: златен ретривер, кокер спаниел, па дури и далматинци ги сочинуваат делата. Но, прилично кул детал за секој од нив е: името! Ако сакате филмови и барате добра идеја за имиња за кучиња од лабрадор, погледнете ги овие ликови.

 • Марли (Марли и јас)
 • Жолта (ПријателиЗасекогаш)
 • Бетовен (Бетовен: Величествениот)
 • Макс (Миленици: Тајниот живот на домашните миленици)
 • Војводата (Миленици: Тајниот живот на домашните миленици)
 • Флук (Сеќавања на друг живот)
 • Бејли (Четири животи на кучето)
 • Енцо (Уметноста на трчање на дождот)
 • Дама (Дамата и скитникот)
 • Малите (вечни придружници)
 • Болт (Болт - Суперкуче)
 • Ласи (Ласи)
 • Понго (101 Далматинец)
 • Апсење (101 Далматинец)
 • Гуто (Мато Сем Качоро)
 • Сенка (Неверојатното патување)
 • Френк (МИБ: Мажи во црно)
 • Сем (I Am Legend)
 • Maya (Sub Zero Rescue)

Едноставни и добро познати опции за именување на Лабрадор

Постојат имиња за Браун Лабрадор (или други бои) кои никогаш не излегуваат од мода! Повремено ќе најдете слатко со некој од овие прекари таму. Иако вообичаени, овие класици се одлични опции за оние кои бараат нешто лесно и незаборавно. Најдобро од сè, овие имиња имаат до три слога - што му олеснува на кучето да снима (повеќе од тоа, тешко дека ќе разбере). Значи, веќе знаете: кога му давате прекар на крзнениот, побарајте нешто едноставно. Сега погледнете ги овие најпопуларни имиња на кучиња:

 • Тор
 • Симба
 • Чико
 • Тео
 • Боб
 • Софија
 • Нина
 • Мел
 • Луна
 • Бела

Различни и креативни имиња за кучиња Лабрадор

Изборот на име за миленичето изгледа тешко. Но тајната е туканека се тркала креативноста! Покрај најпопуларните имиња, сопственикот може да користи и различни имиња на кучиња кои се полни со оригиналност. Обложувајте се на странски зборови или имиња, скапоцени камења, па дури и грчка митологија. Ако сè уште се сомневате кои се најдобрите имиња за Лабрадор, следете ја оваа листа:

 • Bud
 • Darwin
 • Harley
 • Storm
 • Лузна
 • Нала
 • Рѓосан
 • Лајка
 • Зиги
 • Кајли
 • Леви
 • Охана
 • Скип
 • Оникс
 • Јуки
 • Далас
 • Грета
 • Орфеу
 • Оскар
 • Јава

Име на кучето од црн лабрадор полно со личност

Кучето со палтото црната се чини дека има супериорна убавина. Тој обично носи воздух на мистерија и е исполнет со сериозност како никој друг. И покрај веселиот изглед, лабрадорот со темното палто ги носи и овие прекрасни карактеристики. Така, името за црниот лабрадор треба да го исполни тоа! Идејата е да се најде уникатно име што алудира на неговото палто. Не мора да биде ништо сериозно, но интересно е да уживате во оваа боја! Инспирирајте се од овие имиња за црните кучиња Лабрадор.

 • Црн
 • Зоро
 • Бетмен
 • Феликс
 • Равена
 • Mortitia
 • Ivy
 • Puma
 • Oreo
 • Какао

Стилски и извонредни идеи за име на куче Лабрадор

Историјата на потеклото на неколку кучиња се враќа на работа, каде што се барале добри ловечки или ловечки кучиња.компанија. А со лабрадорите ова не може да биде поинаку. Во раните денови, оваа раса имаше многу важна функција за заедницата: помагаше при локалниот риболов, фаќање риби во реките и езерата во источна Канада. Затоа, тие се одлични пливачи. Оттогаш, тие го освоија светот и многу познати личности (и политичари) не можеа да одолеат на нивниот шарм и го посвоија. Сега, зошто да не го третирате домашно милениче како некој познат и да изберете фенси име за куче за него? Погледнете ја оваа листа.

Исто така види: Каков е темпераментот на Златниот ретривер?
 • Margot
 • Scarlet
 • Paris
 • Gucci
 • Desirée
 • Petal
 • Jade
 • Lord
 • Crystal
 • Sapphire
 • Zayn
 • Ferrari
 • Vlad
 • Чарлс
 • Димитри
 • Рѓосан
 • Матео
 • Ловец
 • Гаспар
 • Заки

Совети за името на Лабрадор во кафеава, црна или беж боја

Кучето лабрадор природно носи послушен воздух и неговата личност не крие колку може да биде приврзан. Но, кога расата е женска, оваа карактеристика е уште поизразена. Обично, тие се пријателски расположени, екстровертни и полни со енергија кучиња. Тие се согласуваат со целото семејство! Дури и имињата за беж кучки од Лабрадор (што е најчестиот модел на боја) може да се замислат заедно. Оваа задача е многу забавна кога целото семејство се собира заедно! Затоа повикајте ги сите да ги погледнат овие имиња за женски кучињатрка:

 • Hope
 • Kyara
 • Willow
 • Dory
 • Breeze
 • Pearl
 • Јасмин
 • Зои
 • Ајла
 • Џули
 • Кира
 • Лајла
 • Лола
 • <5 5>Гаја
 • Шарлот
 • Ѕвезда
 • Сузи
 • Фрида
 • Аурора
 • Лана

Исто така види: Мачка со запек: што да правам?

Tracy Wilkins

Џереми Круз е страстен љубител на животни и посветен родител на домашни миленици. Со искуство во ветеринарната медицина, Џереми поминал години работејќи заедно со ветеринарите, стекнувајќи непроценливо знаење и искуство во грижата за кучиња и мачки. Неговата искрена љубов кон животните и посветеноста на нивната благосостојба го наведоа да го создаде блогот Сè што треба да знаете за кучињата и мачките, каде што споделува стручни совети од ветеринари, сопственици и почитувани експерти во областа, вклучувајќи ја и Трејси Вилкинс. Со комбинирање на неговата експертиза во ветеринарната медицина со увиди од други почитувани професионалци, Џереми има за цел да обезбеди сеопфатен ресурс за сопствениците на домашни миленици, помагајќи им да ги разберат и да ги решат потребите на нивните сакани миленичиња. Без разлика дали се работи за совети за обука, здравствени совети или едноставно ширење на свеста за благосостојбата на животните, блогот на Џереми стана извор за љубителите на домашни миленици кои бараат сигурни и сочувствителни информации. Преку неговото пишување, Џереми се надева дека ќе ги инспирира другите да станат поодговорни сопственици на домашни миленици и да создадат свет каде што сите животни ќе ја добијат љубовта, грижата и почитта што ја заслужуваат.