Унисекс имиња за мачки: 100 совети за повикување маче машко или женско

 Унисекс имиња за мачки: 100 совети за повикување маче машко или женско

Tracy Wilkins

Унисекс имињата за мачки се многу барани од сопствениците кои претпочитаат да не се грижат за полот на нивното милениче. Вистината е дека, откако ќе поминете низ кастрација, навистина нема голема разлика помеѓу однесувањето на мачките и мачките. Значи, можно е да се фрлите во безродови имиња за мачки без страв дека ќе го збуните мачето. Денес ќе знаете 100 имиња за мачка или мачка: вие одлучувате! Продолжете да читате и гледајте предлози кои сигурно ќе одговараат на изгледот или личноста на вашето домашно милениче.

Имињата на унисекс мачки се многу корисни кога не го знаете полот на миленичето

Сопственици за прв пат кога мачките патуваат , тие обично поминуваат низ ситуација која е доста вообичаена и донекаде смешна: малите мачиња имаат многу мал генитален орган скриен меѓу влакната, веднаш до опашот. Не е толку едноставно да се идентификува пенисот на мачката како кај кучињата! Стомакот на крзнените мачиња, како Мејн Кун и Ангора, е уште попогоден за криење на интимната зона на животното. Поради ова, машките мачки се збунети многу месеци, добивајќи имиња за женски мачки кои подоцна се менуваат. Не сакате да го преземете тој ризик? Видете 25 предлози за имиња за мачки без дефиниран пол и со значења:

 1. Алекс: може да се изговори како „Алекс“ за да се нарече женска мачка
 2. Алисон: европско име што значи благородништво
 3. Ким: име за мачки наориентално потекло, што значи „злато“
 4. Сол: името на главната ѕвезда на Сончевиот систем служи за мачки и мачки
 5. Ариел: име познато поради филмот „Малата сирена“ има хебрејско потекло и значи „Лав Господов“
 6. Ное: Варијацијата на Ное значи „долг живот“
 7. Акира: значи „сонце“ и е многу популарна во Азија
 8. Енди: деминутивна верзија на „Андре“ или „Андреја“
 9. Доминик: неутрално француско име
 10. Френсис: неговото значење е нешто како „доаѓа од Франција“
 11. Изи : деминутив на машки и женски имиња како Израел и Исадора, звучи слично на англискиот збор „easy“, што значи „лесно“, „мазно“.
 12. Jaci: Што е со многу бразилско име, со потекло од Тупи ?? Јачи е името на божицата на месечината и растенијата во оваа митологија, добро прифатено како унисекс бидејќи завршува на „и“
 13. Рафа: Рафаел или Рафаела? Што и да е.
 14. Рави: Што е со индиската верзија на „Сонце“?
 15. Небо: Името за мачка што значи „небо“ е одличен избор!
 16. Сион : овој унисекс името значи „ветена земја“
 17. Јури: многу популарно машко име во Бразил, значи „крин“ во Јапонија, каде што го користат жените
 18. Сам: може да биде од Саманта или од Самуел !
 19. Jackie: може да биде деминутив на Jackeline или упатување на актерот Jackie Chan
 20. Izumi: името од јапонско потекло значи „извор“
 21. Jean: на француски, произлегува од хебрејскиот Јоханан. На англиски, тоа е деминутивноод Џехане.
 22. Мика: потекнува од Микаел или Микаела
 23. Габе: именете го вашето маче или маче варијација на Габриел или Габриела
 24. Саша: името стана познато поради да Xuxa во Бразил, но во Русија се користи како машко име
 25. Робин: партнерството со Бетмен го направи и жена: Стефани Браун.

Гуарана , Текила, Џинџер и Спаркл се добри унисекс имиња за мачки со портокалово крзно.

Исто така види: Колку километри кучето може да го помириса сопственикот? Погледнете ги овие и други куриозитети за мирисот на кучињата

Слатки опции кои можат да бидат имиња за машки мачки и имиња за женски мачки

Конвирај маче во нашата секојдневниот живот е нешто многу убаво. Дури и најрезервираните мачки внесуваат доза на симпатичност во нашиот секојдневен живот, што може да ја разбуди кај нас желбата да ги стискаме, па дури и да ги гриземе. Науката објаснува дека кога сме во контакт со нешта кои се премногу слатки - како мачки - нашиот мозок има многу големо празнење на добри сигнали, па дури и ги збунува сензациите. Оттука и желбата за здроби и заштита во исто време! Погледнете подолу 25 имиња на мачки кои ја изразуваат сета оваа симпатичност и може да се користат и за мажјаци и за жени:

 1. Облак

 2. Бони

 3. Acorn

 4. Дори

 5. Чарли

 6. Флок

 7. Лули

 8. Спиј

 9. Тими

 10. Мало

 11. Лило

 12. Денго

 13. Кафуне

 14. Гушкање

 15. Бакнеж

 16. Цреша

 17. Холи

 18. Јоши

 19. Ziggy

 20. Preguiça

 21. Pompom

 22. Maciota

 23. Снежни топки

 24. Кристал

 25. Перо

Унисекс имиња за мачки инспирирани од храна и пијалок

Имињата за мачки исто така може да бидат многу забавни, особено кога се инспирирани од храната! Ова е тренд во имињата на мачки и кучиња кој е тука да остане и може да алудира и на бојата на палтото на домашните миленици и на нивната личност. Можете да ја изберете вашата омилена храна за да ја крстите мачката, но внимавајте: да не го споделувате јадењето што го инспирирало името на мачката со него, во ред? Домашните мачки мора да се хранат исклучиво со сува храна. Ајде да одиме на имињата:

 1. Panqueca

 2. Paçoca

 3. Брауни

 4. ванила

 5. гуава

 6. тапиока

 7. мортадела

 8. Лазања

 9. Овесна каша

 10. Каша

 11. Џин

 12. мраз

 13. маниока

 14. текила

 15. Гуарана

 16. Рузмарин

 17. Капкејк

 18. Сланина

 19. Салата

 20. Меренга

 21. Сашими

 22. Гранола

 23. Пченкарно брашно

 24. лук

 25. бонбони

Име за мачка или име за мачка? Кога се сомневате, придржувајте се до опциите без пол.

Имиња на мачки од унисекс: изберетеспоред бојата на палтото

Набљудувањето на бојата на крзното на мачката е исто така начин да се дојде до совршено име за неа. Постојат неколку опции за имиња за мачки кои можат да се користат за мачки и обратно, а за кои не се потребни објаснувања: кој и да го погледне вашето домашно милениче ќе разбере зошто се вика така. Погледнете ги следните имиња за унисекс мачки инспирирани од бојата на пичката:

 1. Црна

 2. Ноќ

 3. Smoke

 4. Темно

 5. Кафеава

  Исто така види: Хиперкератоза на кучиња: ветеринарен дерматолог одговара на сите прашања за болеста кај кучињата
 6. Памук

 7. бел слез

 8. Орео

 9. Нутела

 10. Бисер

 11. Пена

 12. Шлаг

 13. Месечина

 14. Ѓумбир

 15. Мерло

 16. Симба

 17. Искра

 18. Малку Оган

 19. Пантер

 20. Чад

 21. Какао

 22. Полноќ

 23. Зора

 24. Сонце

 25. Изгрејсонце

Tracy Wilkins

Џереми Круз е страстен љубител на животни и посветен родител на домашни миленици. Со искуство во ветеринарната медицина, Џереми поминал години работејќи заедно со ветеринарите, стекнувајќи непроценливо знаење и искуство во грижата за кучиња и мачки. Неговата искрена љубов кон животните и посветеноста на нивната благосостојба го наведоа да го создаде блогот Сè што треба да знаете за кучињата и мачките, каде што споделува стручни совети од ветеринари, сопственици и почитувани експерти во областа, вклучувајќи ја и Трејси Вилкинс. Со комбинирање на неговата експертиза во ветеринарната медицина со увиди од други почитувани професионалци, Џереми има за цел да обезбеди сеопфатен ресурс за сопствениците на домашни миленици, помагајќи им да ги разберат и да ги решат потребите на нивните сакани миленичиња. Без разлика дали се работи за совети за обука, здравствени совети или едноставно ширење на свеста за благосостојбата на животните, блогот на Џереми стана извор за љубителите на домашни миленици кои бараат сигурни и сочувствителни информации. Преку неговото пишување, Џереми се надева дека ќе ги инспирира другите да станат поодговорни сопственици на домашни миленици и да создадат свет каде што сите животни ќе ја добијат љубовта, грижата и почитта што ја заслужуваат.